a صفحه اصلی
پنج شنبه 14 اسفند 1399March 4, 2021
جزئیات خبر
1397/01/20 - نیاوران زلزله را جدی گرفته ...
«بازدید کنندگان گرامی، با توجه به زلزله اخیر تهران و ضرورت رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در خصوص اشیا داخل موزه -نیاوران- تغییراتی در چیدمان و جابجایی برخی از این آثار صورت گرفته است.»
به گزارش پایگاه خبری کوثر به نقل از ایسنا، با وجود هشدارهایی که هنوز از سوی متولیان میراث فرهنگی حتی ارزشی برای صحبت و قول و قرار در مواقع بحرانی نداشته و نه عمل! به نظر می‌رسد مسئولان موزه‌ای در برخی از موزه‌های کشور خود دست به کار شده‌اند تا با راهکارهای مختلف از وارد شدن آسیب به آثار موزه‌ای شان جلوگیری کنند.

درست مانند مسئولان کاخ گلستان که دی ماه سال گذشته و با وقوع زلزله ۵ و ۲ ریشتری، تعدادی از آثار موزه‌ای‌اش که احتمال خطر در هنگام وقوع حوادث طبیعی مانند زلزله داشت را به مخازن امن منتقل کرد.

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران هم از همان صد روز قبل و با وقوع زلزله شب یلدایی، اقداماتی برای محافظت از آثار موزه‌ای و حتی کاخ‌های قرار گرفته در این مجموعه تاریخی در دستور کار قرار داده است. به کاخ‌هایی مانند کوشک احمدشاهی یا کاخ اصلی نیاوران در مجموعه نیاوران که سر بزنید، تابلوهایی که پیش از این به دیوارها آویزان بوده‌اند یا قاب عکس‌هایی که روی میزها قرار داشته‌اند، امروزبه صورت وارونه روی میز یا زمین قرار گرفته‌اند و در ورودی هر اتاق توضیحی در مورد علت این کار قرار گرفته است.


روابط عمومی:
40 42 8830 021
©2018 Kosar Hotel News, All Right Reserved