a صفحه اصلی
دو شنبه 18 اسفند 1399March 8, 2021
جزئیات خبر
1396/12/15 - برگزیدگان و هیئت عالی دومین دوره جایزه مصطفی (ص) در هتل پارسیان آزادی گرد هم آمدند
به گزارش روابط عمومی هتل پارسیان آزادی ، این مراسم با حضورجناب آقای محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه برگزار شد. چیدمان این برنامه با یک میز هد منحصر به فرد برای نخستین بار به این شکل در سالن زرین بنا به ضرورت برنامه انجام شده بود که سپاس برگزارکنندگان مراسم را به دنبال داشت. جایزه مصطفی (ص) یک رویداد دوسالانه علمی است که در آن برجسته‌ترین فعالیت های دانشمندان مسلمان در زمینه دانش، علم و فناوری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و به منتخب پانصدهزار دلار جایزه نقدی اعطا می‌شود. جایزه مصطفی یکی از بالاترین ارزش‌های مالی را در میان جوایز علمی دنیا دارا است.مبلغ جایزه مصطفی در هر بخش از مسابقه برابر با ۵۰۰ هزار دلار آمریکاست که با توجه به اعطای این جایزه در چهار بخش مبلغ کل جایزه مصطفی به دو میلیون دلار می‌رسد.البته این در صورتی است که بخش داوری در هر چهار بخش دانشمندانی را حائز دریافت جایزه مصطفی تشخیص دهد.
محل تامین مبلغ جایزه مصطفی بیت‌المال یا بودجه دولت نیست.هرچند متصدی جایزه مصطفی پارک فناوری پردیس است و این جایزه از حمایت و معاضدت بسیاری سازمان‌های دولتی و مقامات حال و گذشته‌ کشورمان برخوردار است؛ اما این جایزه ماهیتی غیردولتی دارد و محل تأمین مبلغ جایزه نیز کمک‌های مردمی و بخش خصوصی در قالب وقف است. وقف علمی در جهان، دنیای اسلام و بخصوص ایران سابقه‌ای طولانی دارد. چه بسیار کتابخانه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و رویدادهایی که با وقف دارایی افراد خیر و شرکت‌های خصوصی ساخته و اداره شده‌اند. جایزه مصطفی درواقع با امید به همین سابقه‌ فرهنگی و سنت حسنه از سال ۱۳۹۱ برنامه‌ریزی شد و سال ۱۳۹۴ نخستین دوره آن برگزار شد. امسال نیز پس از دوسال شاهد برگزاری دومین دوره این جایزه هستیم. این جایزه بدلیل لقب پیامبر عظیم‌الشان اسلام محمد مصطفی (ص) و علاقه و توصیه‌های ایشان بر کسب علم و دانش «جایزه مصطفی» نام گذاری شده است.

پروفسور محمد امین شکراللهی از برگزیدگان این دوره است که در بخش عمومی یعنی طرح برتر دانشمند مسلمان به عنوان برگزیده دومین دوره جایزه مصطفی(ص) انتخاب شده است. محمدامین شکراللهی در سال ۱۹۶۴ میلادی ( ١٣٤٣ خورشیدی) در ایران متولد شد. وی دیپلم آلمانی و دانشنامه کارشناسی ارشد خود را در رشته ریاضیات از دانشگاه کارلسروهه در سال ۱۹۸۸ دریافت کرد، سپس در سال ۱۹۹۱ مدرک دکتری خود را در رشته علوم کامپیوتر و ریاضیات از دانشگاه بن آلمان گرفت و عنوان تز دکتری وی «کمک به نظریه کدگذاری و پیچیدگی از طریق زمینه های تابع جبری» است. یکی دیگر از برگزیده ها سامی ارول گلنبی است که در بخش فناوری اطلاعات به عنوان برگزیده دومین دوره جایزه مصطفی(ص) انتخاب شد. سامی ارول گلنبی دانشمند کامپیوتر، مهندس الکترونیک و ریاضیدان کاربردی اهل ترکیه، عضو انجمن علمی ترکیه (انجمن بیلیم) است و مقام استادی گبور دنیس در رشته مهندسی برق و الکترونیک دانشگاه سلطنتی لندن دارد.


روابط عمومی:
40 42 8830 021
©2018 Kosar Hotel News, All Right Reserved