a صفحه اصلی
پنج شنبه 14 اسفند 1399March 4, 2021
جزئیات خبر
1397/01/20 - مسافری که خارج می‌رود مجرم نیست
پایگاه خبری گروه هتلهای کوثر ـ علی‌اصغر مونسان گفت: چه کسی گفته مسافری که خارج می‌رود جرمی مرتکب شده است؟! اتفاقا آمار سفرهای خارجی ایرانی‌ها اسفبار نیست و حالت نرمالی دارد
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: دنبال آماری هستیم تا نشان دهد نسبت سفرهای خارجی ایرانی‌ها در قیاس با سایر کشورها چگونه است، چون در حوزه گردشگری گاهی غلو می‌شود. درحالی که براساس آمارهای موجود وضعیت سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور اسفبار نیست و حالت نرمال دارد.
مونسان در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر نقش سازمان در سفرهای خارجی ایرانی‌ها با توجه به مشکلات گردشگران و مسافران ایرانی در کشورهایی که مقاصد پرسفر و ارازان به شمار می‌آیند و چنین مواقعی کسی در مقام پاسخگو ظاهر نمی‌شود و برخورد با این مسافر به شکلی است که گویی جرمی مرتکب شده که باید این همه سختی را تحمل کند، مطرح کرد و گفت: گردشگری که به خارج از کشور سفر می‌کند برای ما با مسافر داخلی فرقی ندارد. اگر شکایتی باشد به آن رسیدگی می‌کنیم.

وی اظهار کرد: فکر می‌کنم این مشکلات که از آن حرف زده می‌شود فقط مبتنی بر یک کلیپ باشد که صف طولانی ایرانی‌ها را به یکی از کشورها نشان می‌دهد. هم ما و هم آن کشور پذیرنده ایرانی‌ها باید به نحوی هماهنگ عمل کنیم که مشکلات در ورود پیش نیاید. ما پیگیری‌هایمان را انجام می‌دهیم. برای ما فرقی ندارد، چه کسی گفته مسافری که خارج می رود جرمی مرتکب شده، اتفاقا فکر می‌کنم حجم سفرهای خارجی ایرانی‌ها به نسبت جمعیت کشور، نرمال و طبیعی است.

مونسان سپس در پاسخ به سوالی درباره نقش سازمان در گردشگری ورودی با توجه به وجود گزارش‌هایی مبتنی بر افت ورود گردشگران خارجی از سال ۹۵ تا کنون، بیان کرد: نباید در اعلام اخبار غلو کرد. ورود گردشگر افت شدیدی نداشته است. فقط در سال ۹۶ در حوزه زیارت برخی از تورها به خاطر حوادث داخلی، لغو شدند، اما شرایط این طور نیست که افت شدید داشته باشیم.

در ادامه محمد محب خدایی ـ معاون گردشگری ـ درباره حجم سفرهای گردشگران خارجی به ایران با اجرای طرح حراج تور ایران همزمان با نوروز، اظهار کرد: پلیس مهاجرت هنوز آمارها را در اختیار ما نگذاشته، اما تا جایی که خبرها نشان می‌دهد در این مدت سفر خارجی‌ها با همراهی خوب هتل‌ها رشد داشته است.

وی اضافه کرد: طرح تخفیف ویژه هتل‌ها را نیز پیگیری می‌کنیم تا در خرداد و ماه مبارک رمضان دوباره اجرا شود.
علی‌اصغر مونسان که در نشست خبری گزارش سفرهای نوروزی ستاد هماهنگی خدمات سفر سخن می‌گفت، درباره تأثیر افزایش عوارض خروج بر ریزش سفرهای خارجی اظهار کرد: خیلی اعتقاد ندارم این موضوع تأثیری گذاشته باشد. قبلا هم گفته‌ام اگر منظور از افزایش عوارض، کنترل سفرهای خروجی است باید بدانند که اثر چندانی نخواهد داشت همچنان که رشد سفرهای هوایی و زمینی به مقاصد خارجی نشان می‌دهد این موضوع تأثیرگذار نبوده است.

در ادامه سوال‌هایی درباره غیرفعال و کند بودن سامانه ۰۹۶۲۹ که به شکایت و نظارت‌ها ارتباط داشت و اختلاف آمارهای مدیرکل موزه‌ها با آمارهای بازدید که رییس سازمان میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد و ناکارآمدی پرتال گردشگری ویزیت ایران مطرح شد که مونسان با انکار غیرفعال بودن سامانه شکایت و ناکارآمدی پرتال اطلاع‌رسانی گردشگری به استناد ثبت شش میلیون بازدیدکننده درباره اختلافات آماری، توضیح داد: آمار آقای کارگر مربوط به موزه‌های کشور است، در حالی که آن ۱۳۲ میلیون بازدید اعلام شده به تمام جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی کشور مربوط می‌شود.


روابط عمومی:
40 42 8830 021
©2018 Kosar Hotel News, All Right Reserved